Aquario O 16 kw

Kaina 1788 Eur 2235 Eur
Papildomos nuotraukos

 

Nominalus galingumas (kW) 16
Galingumas į vandenį 10,5
Dūmtraukio diametras (mm) 200
Naudingumo kooficijentas % 84,4
Emisija CO (kai 13% CO) 0,1%
Išmetamųjų dujų temperatūra C       204
Darbinis slėgis BAR 2
Svoris (kg) 312
Apšildomas plotas m²** 110-180
Max. malkų ilgis (mm) 550
Korpusas

Plienas 5 mm

Kuro rūšys Lapuočių malkos

 

"Aquario” – naujos židinių kapsulės su vandens kontūru. Panaudotos technologijos ir medžiagos sukūrė našų, ekonomišką ir ekologišką didelio efektyvumo (apie 85%) kapsulę, išskiriančią mažą CO kiekį.

Todėl kapsulių parametrai atitinka griežtas vokiečių normas BimSchV 1 ir BimSchV 2 , kurios yra vienos griežčiausių Europoje. „Eko Aqua“ linijos kapsulės pagamintos iš boilerinio plieno , todėl yra patikimos, atsparios karščiui ir tarnauja ilgai. Jos pritaikytos veikimui centrinio šildymo sistemose, kurių darbinis slėgis iki 2 barų. Standartinese kapsulėse įrengtas gyvatukas, kuris termiškai apsaugo įrenginį. Vandens kontūro korpusas papildomai sutvirtintas jungtimi. Pasirinktinai siūlomos kapsulės su dvigubu stiklu, vadinamąją „glass“ sistema, su juodai dažytais stiklo kraštais atrodo moderniai. Degimo kamera išklota „Acumotte“ keramikos plokštėmis. Ši medžiaga pasižymi tiek akumuliacinėmis, tiek izoliacinėmis savybėmis. Izoliuoja- riboja tiesioginį ugnies poveikį kapsulės korpusui, didina temperatūrą degimo kameroje ir mažina dujų išskyrimą į aplinką. Akumuliuoja – kaupia degimo metu gauta šilumą, kuri išskiriama lėtai net kelias valandas užgesus liepsnai. „Eko Aqua“ židiniai pritaikyti darbui su centrinio šildymo sistemomis, šilumos siurbliais, saulės  baterijomis su buitinio karšto vandens boileriais ir akumuliacinėmis talpomis.

Saugumas.

Standartiniuose kapsulėse įrengtas gyvatukas, kuris termiškai apsaugo įrenginį, vandens kontūro korpusas papildomai sutvirtintas jungtimis. 

Gyvatuko panaudojimas ir funkcionavimas:

”Eko Aqua“ kapsulėse gyvatukas yra įmontuotas į židinį ½  colio skersmens varinis vamzdelis, skirtas apsaugoti vandens sistema nuo perkaitinimo. Kitaip tariant, atlieka židinio aušintuvo funkciją ir veikia nuo terminio apsauginio vožtuvo.

Vandens kontūro viršutinėje dalyje įmontuoti atvamzdžiai, skirti tiekti gyvatukui vandenį iš vandentikio. Jungtis su ½  colio išoriniu sriegiu sudaro gyvatuko galus. Jungtis su ½  colio vidiniu sriegiu skirta prijungti apsauginio vožtuvo šilumos daviklį, kuris valdo vandens paleidimą per gyvatuką. Jei centrinio šildymo sistema paima mažiau šilumos nei židinys generuojama galios, vandens temperatūra vandens kontūre gali pavojingai kilti. Tokiais atvejais, viršijus 97 C  temperatūrą, terminis vožtuvas atidaro šalto vandens iš vandentiekio praėjimą per gyvatuką ir šis vanduo vėsina vandens kontūre esantį vandenį.

Ekologiškumas.

Oro patekimas  į degimo kamerą reguliuojamas dvejopai:

-          Reguliuojams pirminio oro tiekimas per pelenų stalčių į degimo kamerą, reguliuojams oras užtikrina degimo intensyvumą.

-          Reguliuojams antrinio oro tiekimas per užpakalinę sienelę. Šis oras atsako už išmetamųjų dujų sudeginimą. Taip ribojamas kenksmingų medžiagų išskyrimas į aplinką ir didinamas kapsulės efektyvumas.

-          Šis sprendimas užtikrina labai geris židinio CO emisijos parametrus.

Deflektorių sistema:

-Du deflektoriai: plieninis ir vermikulitinis, vadinami dūmų lentyna, įmontuoti viršutinėje židinio kapsulės dalyje. Jie prailgina įšmetamųjų dujų kelią.

Sklendžių sistema:

-          Dviejų sklendžių: viršutinės sklendėe ir apatinės sklendės išmetamųjų dujų išėjimo reguliavimas.

-          Integruota židinio dalis yra apatinė sklendė. Ji įrengta virš degimo kameros ir yra deflektoriaus tesinys per visą jo ilgį. Atidarius ją pradinėje kūrenimo fazėje, išmetamųjų dujų kelias į kaminą trumpas, todėl automatiškai didėja trauka. Uždarius sklendę, išmetamosios dujos bus nukreiptos tarp dviejų deflektorių ir vertikalaus šildytuvo. Todėl tarp deflektorių ir plieninio deflektoriaus susidariusioje erdvėje sudega degimo kameroje nesudegę kuro likučiai. Taip išgaunama papildoma šiluma perduodama į vertikalaus šildytuvo vamzdelius ir į  vandens kontūrą(vandens sistema). Tai labai didina židinio našumo parametrus (nuo 82% iki 87%)

-          Kita (viršutinė) sukamoji sklendė, įmontuota židinio dūmtraukyje, leidžia reguliuoti kasmino trauką.

Parametrai.

Degimo kamera išklota „Acumotte“ keramika, kuri didina temperatūrą degimo kameroje ir gerina degimo parametrus. Be to, užpakalinės sienelės sukimo sistema atsakkko už oro tiekimą degimo kamerai-antrinis oras.

Antrinis oro tiekimas per užpakalinę sienelę atsako už kuro likučių sudeginimą ir mažina kenksmingų medžiagų išskyrimą į aplinką bei didina įdėklo našumą. Šis sprendimas užtikrina puikius židinių CO emisijos parametrus.

Galia ir našumas.

Speciali vandens kontūro sistema leidžia išgauti iš išmetamųjų dujų ir perduoti šildymo sistemai didelį šilumos kiekį, todėl gaunamas didelis židinio energetinis efektyvumas, siekiantis net iki 85%.

Šilumos cirkuliavimas vyksta viršutinėje kapsulės dalyje, kontūre ir vertikaliame vandens šildytuve. Jame yra vertikalių vamzdelių sistema. Šie vamzdeliai didina vandens susilietimo su šildoma medžiaga, t.y išmetamosiomis dujomis, plotą. Vamzdelių užduotis – išgauti šilumos energiją, esančią iš kapsulės degimo kameros išeinančiose išmetamosiose dujose. Karštos išmetamosios dujos pereina per vamzdelius ir  šildo aplink juos esantį vandenį. Šiltas vanduo išvedamas pro šoninėje židinio sienelėje esantį atvamzdį į centrinio šildymo sistemą.